درخواست های ارتباط
جستجو
لیست دوستان من
صندوق پیام
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست پیام ها
صندوق پیام
رویدادها
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست رویدادها
همه رویدادهای من
تخفیف های وب سایت
همه تخفیف ها

عضویت در

کانال تلگرام

توسینسو

اطلاعات مطلب
مدرس/نویسنده
بابک رستمی
امتیاز: 23056
رتبه:30
11
105
9
119
بابک رستمی. کارشناس ارشد کامپیوتر نرم افزار. متخصص در امور Search Engine Optimization-SEO, Search Engine Marketing-SEM, Search Engine Results Page-SERP, Pay per Click-PPC, Search Engine Positioning-SEP, Email Marketing، Laptop & PC Hardware Repair، C# Programming، SQL Server, Web Designning And Web Programmer پروفایل کاربر

ویدیوهای پیشنهادی

سه دلیل که شما می تونید با خیال راحت معیار ترافیک رقبا خودتون رو در نظر نگیرید

تاریخ 27 ماه قبل
نظرات 0
بازدیدها 81
سه دلیل که شما می تونید با خیال راحت معیار ترافیک رقبا خودتون رو در نظر نگیرید

خب باید بگم اینکه شما رقبای خودتون رو همیشه زیر نظر دارین کار خوبیه، واقعا می گم کاره درستی انجام می دین اما باید بگم وقتی دیگه خیلی خیلی رقباتون رو زیر نظر دارین ممکنه دیگه از یه جایی بی فایده بشه. تو این مقاله بهتون می گم چرا واقعا انقدر تمرکز روی کارایی سایت های رقیب نیاز نیست و کسایی که دارند این کارو می کنند دارند خودشون رو زیادی خسته می کنند.خب باید گفت ترافیک برای مالکین تجارت های کوچک یه معیار بسیار مهم هست که متوجه بشند آیا سایتشون اصلا تکون می خوره یا نه داره در جا می زنه. باور کنید این حرفی رو که می زنم برای بعضی عزیزان صاحب وب ترافیک عین مسئله مرگ و زندگی شده. عامیانه تر بگم معتاد شدن به این موضوع. شما همین الان می تونید تو اینترنت بگردید کلی مقاله نوشته شده یا شایدم خودم هم یه تعداد نوشته باشم که به بحث نحوه افزایش ترافیک وب سایت اشاره می کنند.

اصلا کلی ابزار وجود داره که به شما می گه ترافیک شما چقدره، ترافیک رقیبتون چقدره. وقتی یک مالک کسب و کار این اطلاعات رو ببینه خب باید بگم ممکنه دچار شکست روحی بشه که ای بابا رقیبمون کجاست و ما کجاییم. ترافیک اون چقدر بالا هست و ما اصلا هیچ وقت بهش نمی رسیم و خلاصه سرتون درد نیارم ناامید می شن وقتی این اطلاعات رو مشاهده می کنند.یه بار یکی از مالکین کسب و کار بر گشته بود بهم گفته بود وقتی یه آژانس که تو کار سئو هست چنین اطلاعاتی در مورد ترافیک رقیبان من رو بهم نشون داد اولین چیزی که به فکرم رسیده بود این بود که رقبا دارند حق منم می خورند.حالا جلوتر بهتون می گم درسته که این ابزار ها این اطلاعات رو درباره ترافیک به شما ارائه می کنند اما خدمتتون عرض کنم که این اطلاعات کامل نیستن. به قول خودمون همه داستان رو براتون تعریف نمی کنند. به طور مثال، این ابزارها نوع ترافیکی که سایت های رقیب شما کسب کردن رو بیان نمی کنند.بهتون نمی گن این ترافیک آیا یک ترافیک مستقیم بوده یا یه ترافیکی بوده که در اثر درخواست بدست اومده و موارد دیگه.

1. تمام ترافیک های ایجاد شده یکسان نیستند


سه دلیل که شما می تونید با خیال راحت معیار ترافیک رقبا خودتون رو در نظر نگیرید

یه بار یکی از دوستان برگشت بهم گفت خیلی سال ها پیش که نه این شبکه های اجتماعی بودش نه این بلاگ ها و غیره یه برنامه مسابقه تلویزیونی بودش که خیلی ترفدار هم داشت این دوست ما یک مقاله مرتبط با این برنامه تلویزیونی نوشت و تو سایت خودش قرار داد چیزی نگذشت حجم عظیمی ترافیک به سمت سایت وارد شد و تا ماه ها که این برنامه بودش این سایت ترافیک بالایی داشت حالا فرض کنید هیچ شبکه اجتماعی و غیره هم نبود. اما در نهایت این مقاله رو حذف کنه از سایتش. چرا؟؟ خب این موضوع بر می گرده به سال ها سال پیش و اینکه موتور جستجو گوگل در اون زمان چندان هوشمند نبود و این دوست ما متوجه شده بود که چه عباراتی در موتور جستجو سبب دریافت ترافیک بسیار زیاد می شود اما گوگل با بروز رسانی که انجام داد جولوی این نحوه افزایش ترافیک و تاثیر اون بر روی سایت را گرفت. فکر کنم تقریبا متوجه منظور من از این جور ترافیک ها شدید که ترافیک زیاد لزوما به این معنی نیست که ترافیک درست و مستقیمی هست.

2. ترافیک بالا همیشه منشاء شده از پرس و جو نیست


سه دلیل که شما می تونید با خیال راحت معیار ترافیک رقبا خودتون رو در نظر نگیرید

این موضوع رو بذارید با یک مثال بیان کنم چون هیچی بهتر از یه مثال درست حسابی کمک به درک بهتر نمی کنه. خب به طور مثال، من یک مقاله ای در سایتم نوشتم با این عنوان 50 روش برای هدایت ترافیک به سایت شما. خب این پست افراد زیادی رو جذب می کنه به خصوص کسایی که تو زمینه سئو تازه کار هستند. این پست طی مدتی تبدیل شد به یک منبع قوی در هدایت ترافیک به سایت من شد. شاید بشه گفت 50 درصد ترافیک سایت من فقط به خاطر این پست کذایی بود. اما یه مشکلی این وسط بود، و اونم این بود که سایت من با عبارت های پرس جو مختلف جذب ترافیک کرده بود به عبارتی یک ترافیک هدفمند وجود نداشت نتایج برگشت داده شده از یک پرس جو نبودش. نتیجه این شد که این پست رو پاک کردیم و به جای آن شروع به ساخت محتوایی که بیشتر هم راستا و بر پایه مشتری ما باشه کردیم.

3. شما هیچ نمی دونید که استراتژی بازاریابی و اهداف تجارت رقبای شما چیست


سه دلیل که شما می تونید با خیال راحت معیار ترافیک رقبا خودتون رو در نظر نگیرید

خب وقتی شما یک سایت کوچیک دارید که براش برنامه ریختین که در طی مدت زمان مثلا 7 سال تجارت شما رشد کنه و به درامدی مثلا X تومان برسید. پس تمامی تلاش معطوف به اون هدف و استراتژی شما برای اون سایت بر میگرده و این استراتژی برای هر سایت یه موضوع مخفی می باشد. اینکه محتوای متنی رو بهبود بدید، محصول جدیدی رو معرفی کنید یا حتی تجهیزاتی که کهنه شدن رو تعویض کنید. پس باید همیشه دقت داشته باشید حتی گزارش سئو سایت اون ها به کار شما نمیاد، مگر اینکه در مقابل شما یک استراتژی مبهم و گنگ باشه. پس به خاطر داشته باشید که معیارهای ترافیکی رقبای شما نباید شاخص استراتژی بازاریابی شما شود. به جای تمرکز کردن بر روی رقبای خود، بر روی بازاریابی خود تمرکز نمایید.

نویسنده: بابک رستمی - SEO Master
منبع: انجمن تخصصی فناوری اطلاعات ایران
هرگونه نشر و کپی برداری بدون ذکر نام نویسنده و منبع دارای اشکال اخلاقی و شرعی می باشد
برچسب ها
مطالب مرتبط

در حال دریافت اطلاعات

نظرات
هیچ نظری ارسال نشده است

    برای ارسال نظر ابتدا به سایت وارد شوید