Loading…

جزیره بهینه سازی موتورهای جستجو

ارسال کننده: hamideh_smi7
دانشجوی کارشناسی مهندسی کامپیوتر _ IT
ارسال پیام خصوصی
امتیازات این مطلب
نکته: آموزش الگوریتم های سئو :: الگوریتم کبوتر (Pigeon)گوگل چیست؟ چه تاثیری بر سئو دارد؟
الگوریتم کبوتر گوگل چیست؟

قبلا در انجمن تخصصی فناوری اطلاعات ایران درمورد سئوی محلی و اینکه Local SEO چه تاثیری برروی نتایج موتورهای جستجو دارد صحبت کردیم همچنین الگوریتم هایی همچون الگوریتم موش کور ، الگوریتم شاهین را معرفی کردیم که در سئو محلی بسیار تاثیرگذار بودند.حال در این مطلب قصد دارم شما را با الگوریتم دیگری از گوگل در این راستا آشنا کنم.الگوریتم کبوتر یکی از الگوریتم های گوگل است که در نتایج محلی موتورهای جستجو بسیار تاثیرگذار می باشد. بنابراین پیشنهاد میکنم تا انتهای این مطلب را مطالعه کنید.

الگوریتم کبوتر گوگل چیست؟


الگوریتم کبوتر در 20 آگوست 2013 توسط گوگل بروزرسانی و رونمایی شد. این الگوریتم با هدف کمک به نمایش نتایج بهتر و دقیق تر محلی در موتورهای جستجو پدید آمد.برای مثال درگذشته اگر شما در موتورهای جستجو واژه ی «کلینیک دندانپزشکی» را جستجو می کردید با فرض اینکه شما ساکن تهران هستید گوگل به شما کلینیک های دندانپزشکی که در تهران بود را نمایش می داد و حتی ممکن بود آن کلینیک نزدیک محل سکونت شما نیز نباشد. اما پس از این بروزرسانی الگوریتم کبوتر گوگل نمایش نتایج محلی برای جستجوگران بهبود یافت به طوری که اگر الان شما همین واژه را جستجو کنید با توجه به محل زندگی جستجو گر کلیه ی کلینیک های دندانپزشکی اطراف یا بسیار نزدیک به محل سکونت شما برایتان نمایش داده می شود. گوگل از بروزرسانی این الگوریتم اهدافی را دنبال می کند.یکی از این اهداف فرصت دادن به کسب و کارهای محلی برای رقابت با دیگر رقبا در سطح یک شهر و بیشتر دیده شدن آنها در نتایج محلی است. از دیگر اهداف آن می توان به توجه بیشتر به جستجو گران اشاره کرد که گوگل قصد داشت با این بروزرسانی نتایج دقیق تر محلی را به کاربران خود نمایش دهد که این نتایج وابسته به موقعیت مکانی خود جستجوگران می باشد. همچنین قبل از بروز رسانی این الگوریتم ، زمانیکه کاربران کلمه ای را جستجو می کردند گوگل به آنها یک لیست 7 تایی از وبسایت ها نمایش می داد اما پس از این بروزرسانی تقریبا در سال 2015 گوگل تصمیم گرفت پک 3 تایی یا همان لیست 3 تایی از وبسایت های محلی را به کاربر نمایش دهد که این کاهش موجب شد تا نمایش دقیق تری نسبت به گذشته داشته باشد.

الگوریتم کبوتر

اما یکی دیگر از اهدافی که گوگل با این بروزرسانی دنبال می کرد کشف وبسایت های اسپم محلی بود.به طوری که برخی از وبسایت ها تغییر شغل داده و مثلا فرض میکنیم از عکاسی به فروش تجهیزات تزئیناتی خانه روی آورده اند ولی برچسب هایی که در وبسایت شان استفاده کرده اند هنوز همانند گذشته است بنابراین الگوریتم کبوتر برای سئو محلی و نمایش دقیق تر نتایج اینگونه وبسایت ها را اسپم کرده و از نتایج محلی حذف می کند.اما ممکن است این سوال برایتان پیش بیاید که چرا کبوتر؟؟ چه دلیلی داشته که گوگل این الگوریتم خود را کبوتر نام گذاری کرده است؟می توان به این سوال نیز این طور پاسخ داد که از آنجایی که درگذشته کبوتر برای ارتباطات محلی استفاده می شد و نامه بر بود در دنیای دیجیتالی و جهان وب نیز برای ارتباطات محلی و سئو محلی در سئو مورد استفاده قرار می گیرد از این رو این الگوریتم کبوتر یا Pigeon نام گرفت.خب به پایان این مطلب رسیدیم امیدوارم که مطالعه ی این مطلب برایتان مفید واقع شده باشد.ITPRO باشــید.
نویسنده :hamideh-smi7
منبع : ITPRO
هرگونه نشر و کپی برداری از مطلب تنها با ذکر منبع و نام نویسنده مجاز است.
سایر مطالب این گروه
دیدگاه ها

هیچ دیدگاهی برای این مطلب ارسال نشده است

برای ارسال نظر وارد شوید.